Data wpisu: 03.05.2022

Projektowanie wnętrz – które pomieszczenia w domu warto powierzyć w ręce profesjonalisty?

Na całościowy projekt wnętrza najczęściej decydują się osoby wykańczające nowy dom lub mieszkanie. W nieco innej sytuacji są natomiast właściciele nieruchomości, którzy przymierzają się do remontu czy odświeżenia jedynie konkretnego pomieszczenia. W takim przypadku również warto zamówić profesjonalną usługę projektowania wnętrz. Zwłaszcza, jeśli planujesz remont jednego z tych pomieszczeń.

Projekt wnętrza łazienki

Zacznijmy od zdecydowanie największego wyzwania, jakie stoi przed każdym projektantem wnętrz. Łazienka rzeczywiście jest dość problematycznym pomieszczeniem, głównie dlatego, że z reguły mamy do dyspozycji naprawdę niewielką powierzchnię, na której musimy zmieścić wszystkie niezbędne elementy. Konieczne jest również przestrzeganie obowiązujących przepisów, między innymi w zakresie zapewnienia skutecznej wentylacji oraz zastosowania odpowiednich instalacji.

Jeśli chodzi Ci po głowie pomysł samodzielnego zaprojektowania wnętrza łazienki, to posłuchaj naszej rady i lepiej powierz to czasochłonne, bardzo trudne zadanie profesjonaliście – efekt z pewnością Cię zachwyci.

Projekt wnętrza kuchni

Kuchnia również jest pomieszczeniem trudnym w zaprojektowaniu. W tym przypadku wyzwanie stanowi bardzo dokładne, przemyślane rozplanowanie wszystkich instalacji. Projektant musi wskazać konkretne miejsca, w których zostaną zamontowane sprzęty kuchenne, wziąć pod uwagę specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu (podwyższona wilgotność, częste wahania temperatury), a przy tym zagwarantować bardzo wysoki poziom funkcjonalności i wygody korzystania z kuchni.

Projekt wnętrza salonu

Mogłoby się wydawać, że zaprojektowanie salonu to nic trudnego, jednak każdy, kto spróbował to zrobić samodzielnie przyzna, że napotkał na mnóstwo różnego rodzaju problemów. Salon musi zostać zaprojektowany w taki sposób, aby perfekcyjnie łączył w sobie kilka funkcji: wypoczynkową, rodzinną, towarzyską oraz reprezentacyjną.

Projekt wnętrza salonu musi przewidywać odpowiednie rozplanowanie oświetlenia, instalacji grzewczej, instalacji TV-SAT i Internetu, a przy tym pozwolić na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jeszcze większe wyzwanie stanowi zaprojektowanie salonu z aneksem kuchennym i jadalnią.

Projekt wnętrza sypialni

Sypialnia to tylko łóżko i szafa ubraniowa? Nic z tego! Chcąc mieć naprawdę funkcjonalną i wygodną sypialnię należy dokładnie zaprojektować w niej strefę wypoczynkową oraz garderobianą – z akcentem na tę drugą, ponieważ w większości domów i mieszkań to właśnie główna sypialnia jest miejscem przechowywania ubrań, butów, pościeli etc.

Zaprojektowanie wnętrza dowolnego z tych pomieszczeń możesz zlecić zespołowi Creating Design. Oferujemy zarówno projekty funkcjonalne, jak i koncepcyjne oraz kompleksowe (w przypadku łazienki i kuchni tylko kompleksowe).

Już teraz zapoznaj się z naszym cennikiem projektowania wnętrz, a następnie skontaktuj się z nami i opisz nam swoje oczekiwania. Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę wraz z proponowanym terminem realizacji.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry