Jak pracujemy

Projektowanie wnętrz to wieloetapowy proces, w który do pewnego stopnia musi zaangażować się także klient. Tylko ścisła współpraca z projektantem wnętrz gwarantuje, że ostateczna koncepcja będzie w 100% zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

W Creating Space opracowaliśmy bardzo skuteczny model współpracy z klientem, w ramach którego maksymalnie skupiamy się na danym zleceniu i zapewniamy kompleksową, indywidualną opiekę projektanta.

Analiza potrzeb klienta

W praktyce jest to najważniejszy etap, ponieważ pozwala nam zorientować się w oczekiwaniach klienta, poznać budżet przedsięwzięcia i na tej podstawie zaproponować adekwatną koncepcję architektoniczno-aranżacyjną. Przygotuj się na to, że będą nas interesować wszelkie szczegóły, nawet to, czy mieszkasz z psem lub kotem (tak, to ma wpływ na wybór konkretnych rozwiązań). Analizę przeprowadzamy podczas osobistego spotkania z klientem lub rozmowy online/telefonicznej.

Pamiętaj, że wcale nie musisz mieć żadnej wstępnej koncepcji wyglądu wnętrza. Jesteśmy od tego, aby być dla Ciebie źródłem inspiracji. Podpowiemy, jakie rozwiązania są warte rozważenia, a jakich unikać. Stawiamy na prostą, zrozumiałą dla klienta komunikację.

Inwentaryzacja architektoniczna

Nie ma możliwości stworzenia profesjonalnego projektu wnętrza bez zebrania podstawowych informacji technicznych. W ramach inwentaryzacji architektonicznej przeprowadzamy pomiary pomieszczeń i wykonujemy dokumentację fotograficzną, aby wyeliminować ryzyko np. zamówienia zbyt małej lub zbyt dużej ilości materiałów.

Możemy zrezygnować z własnej inwentaryzacji wyłącznie na życzenie klienta (w przypadku współpracy online), zaznaczając przy tym, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne błędy np. w rzutach czy niezgodności wykonawcze.

Projekt koncepcyjny

Mając już wszystkie potrzebne informacje i wiedząc, czego oczekuje klient (a także bliżej go poznając – to również bardzo ważne dla projektanta) możemy przystąpić do opracowania projektu koncepcyjnego.

W ramach tego etapu wybieramy odpowiedni układ funkcjonalny (np. rozplanowanie ścian działowych, rozmieszczenie wyposażenia sanitarnego etc.) i przygotowujemy dwie-trzy koncepcje dla klienta. Po wybraniu jednej „dopieszczamy” ją, wprowadzając ostatnie zmiany.

Wizualizacja

Gotowy projekt koncepcyjny zaakceptowany przez klienta jest poddawany procesowi wizualizacji 3D. To bardzo ekscytujący moment dla inwestora, który może nareszcie zobaczyć, jak będzie wyglądać jego przyszłe wnętrze i ewentualnie zgłosić jeszcze ostatnie uwagi. Po zaakceptowaniu finalnej wersji przechodzimy do kolejnego etapu.

Projekty techniczne i branżowe

W ramach tego etapu tworzymy listę wszystkich materiałów (np. mebli, urządzeń, wyposażenia), co pozwala nam przygotować zestawienie kosztorysowe – zawsze w granicach budżetu określonego przez klienta. Co ważne, klient nie musi kupować wskazanych materiałów u naszych partnerów – naszym zadaniem jest natomiast zaproponowanie najlepszych możliwych rozwiązań pod względem jakości, estetyki i trwałości, które są dostępne na kieszeń klienta.

Następnie powstanie szczegółowy projekt wykonawczy w postaci rysunków technicznych, które przedstawiają wszystkie elementy poszczególnych pomieszczeń, włącznie z np. rozmieszczeniem gniazdek elektrycznych. Będzie to gotowa „instrukcja obsługi” dla wykonawcy, eliminująca ryzyko pomyłek i nieporozumień na linii inwestor-ekipa.

Nadzór wykonawczy

Jeśli zdecydujesz się na kompleksową usługę projektową, to zaproponujemy Ci także nadzór wykonawczy, czyli fachowe, merytoryczne wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji. Służymy poradami, konsultacjami na miejscu oraz nadzorem nad ekipą, dzięki czemu końcowy efekt będzie idealnie zgodny z zaakceptowaną przez Ciebie koncepcją.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem projektowania wnętrz oraz do bezpośredniego kontaktu. Wstępną wycenę wraz z proponowanym terminem realizacji otrzymasz od nas bezpłatnie.

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry