Data wpisu: 03.05.2022

Jak dobrze współpracować z projektantem wnętrz? Najważniejsze zasady

Nawet najlepszy projekt wnętrza nie gwarantuje sukcesu, jeśli w trakcie jego powstawania nie było „chemii” pomiędzy projektantem a klientem. Dlatego bardzo ważne jest, aby decydując się na usługę projektowania wnętrz, podejść do współpracy z projektantem na serio, trzymając się kilku podstawowych zasad. Omawiamy je w naszym poradniku.

Szczerość

Pod tym hasłem kryje się przede wszystkim granie z projektantem w otwarte karty. Jeśli np. masz mocno ograniczony budżet remontowy, to nie wstydź się o tym powiedzieć – dla dobrego projektanta wnętrz nie jest to wcale wielki problem, ponieważ efektowną i funkcjonalną aranżację można przygotować również w oparciu o materiały z niższej półki cenowej.

Nie sabotuj propozycji projektanta

Sabotowanie działań podjętych przez projektanta wnętrz to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez inwestorów. Polega on na tym, że gdy projektant proponuje konkretne materiały wykończeniowe, to klient i tak ostatecznie kupuje coś zupełnie innego. Nietrudno się domyślić, że efekt końcowy jest później daleki od wizji projektanta. Trudno mieć wówczas do niego o cokolwiek pretensje.

Pamiętaj, że projektant nie sprzedaje materiałów, dlatego nie proponuje konkretnych rozwiązań z myślą o własnym interesie, ale mając na uwadze wyłącznie spełnienie oczekiwań klienta.

Poważnie traktuj prośbę o zaopiniowanie projektu

Projektant wnętrz na każdym kluczowym etapie swojej pracy poprosi Cię o zaakceptowanie koncepcji czy wprowadzonej zmiany. Przyłóż się do tego, poświęć trochę czasu na dokładne zapoznanie się z propozycjami i jeśli coś Ci się nie podoba, to otwarcie poinformuj o tym projektanta.

Nie każ projektantowi zbyt długo czekać na feedback z Twojej strony – inni klienci też chcą otrzymać swoje projekty jak najszybciej.

Nie zmieniaj swoich oczekiwań o 180 stopni w trakcie projektowania wnętrza

Koszmarem każdego projektanta wnętrz jest sytuacja, w której projekt jest już niemal gotowy, natomiast klient nagle wycofuje się z wcześniejszych ustaleń. Rodzi to niepotrzebny stres i zwiększa ryzyko konfliktu. Oczywiście doświadczeni projektanci przeżyli w swojej karierze różne przygody z klientami, co nie zmienia faktu, że takie podejście jest po prostu nie fair i stanowi oznakę braku szacunku dla projektanta.

Pamiętaj więc, że jeśli masz wątpliwości w zakresie wyboru konkretnego stylu wykończenia wnętrza, nie masz przekonania do rozwiązań wstępnie zaproponowanych przez projektanta, to lepiej jest nie akceptować projektu i poprosić o nowe koncepcje na samym początku współpracy, niż – pisząc obrazowo - wywracać już prawie nakryty stół tuż przed początkiem imprezy.

Trzymając się tych całkiem prostych zasad zagwarantujesz sobie dobrą, konstruktywną współpracę z projektantem wnętrz. Zyskasz dzięki temu dokładnie taki projekt, jaki idealnie odzwierciedla Twoje oczekiwania w zakresie estetyki i funkcjonalności.

Szukasz projektanta wnętrz, z którym szybko złapiesz wspólny język? Zespół Creating Stage jest do Twojej dyspozycji! Już teraz zapoznaj się z naszym cennikiem projektowania wnętrz i skontaktuj się z nami, aby otrzymać darmową, niezobowiązującą wycenę.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry