Data wpisu: 03.05.2022

Czym się kierować przy wyborze projektanta wnętrz?

Profesjonalny projekt wnętrza domu czy mieszkania daje pewność, że końcowy efekt remontu będzie zachwycający i zgodny z oczekiwaniami właścicieli. Na szczęście minęły już czasy, kiedy na zatrudnienie projektanta mogły sobie pozwolić wyłącznie osoby dysponujące wysokim budżetem. Dziś wręcz jest to rekomendowane rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy muszą dwa razy obejrzeć każdą złotówkę przed jej wydaniem. Rozglądasz się za projektantem wnętrz, ale nie wiesz, jak ocenić jego kwalifikacje? W naszym poradniku podpowiadamy, czym warto się tutaj kierować.

Zakres oferty projektanta

Na pewno warto sprawdzić, czy dany projektant wnętrz może nam zaoferować projekt kompleksowy, czyli zaaranżować całą przestrzeń domu lub mieszkania. Jeśli chcesz zlecić wykonanie projektu tylko pojedynczego pomieszczenia, to upewnij się, że projektant ma taką usługę w swojej ofercie. Szczególnie ważne jest to, czy oferuje projekt wnętrza łazienki oraz kuchni, ponieważ są to pomieszczenia wyjątkowo wymagające (z uwagi na konieczność rozplanowania instalacji oraz perfekcyjnego połączenia funkcji estetycznej z użytkową).

Dotychczasowe realizacje

Nieodłącznym kryterium wyboru projektanta wnętrz jest prześledzenie jego dotychczasowych realizacji, którymi powinien pochwalić się na swojej stronie internetowej. Można również poprosić projektanta o udostępnienie kilku próbek, co pozwoli ocenić jego styl oraz dokładność przygotowywanych projektów.

Szczegółowy opis usługi

Bardzo ważne jest to, aby zleceniodawca dokładnie rozumiał, za co właściwie płaci projektantowi. Dlatego profesjonaliści zawsze precyzyjnie opisują swoją usługę w celu uniknięcia jakichkolwiek nieporozumień.

Sprawdź, jakie elementy obejmuje usługa projektowania wnętrz – czy projektant dostarcza tylko rzuty, czy może także tworzy wizualizację 3D, zestawienie materiałów, szczegółowy opis dla wykonawcy, a także czy oferuje nadzór autorski nad realizacją projektu.

Warto się także upewnić, że projektant nie narzuca klientom zakupu zaproponowanych materiałów u swoich partnerów.  

Zaangażowanie we współpracę z klientem

Projekt wnętrza nie może powstać z pominięciem klienta. Każdy profesjonalny projektant wnętrz zawsze angażuje w to inwestora, ponieważ musi go poznać, dowiedzieć się, jakie są jego preferencje estetyczne, oczekiwania funkcjonalne, a także jakim dysponuje budżetem. Liczą się nawet takie drobiazgi, jak to, czy inwestor posiada zwierzę domowe, czy przyrządza w domu posiłki, ile ma dzieci etc.

Im mocniej projektant zaangażuje się we współpracę z klientem, tym większa szansa na to, że ostateczny projekt będzie w pełni zgodny z oczekiwaniami inwestora i perfekcyjnie dopasowany do jego realnych potrzeb.

Nawiązanie współpracy z projektantem wnętrz, który spełnia opisane wyżej kryteria, będzie najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć na etapie remontu mieszkania czy wykańczania nowego domu. Poleca się zespół Creating Space! Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź aktualny cennik projektowania wnętrz.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry