Data wpisu: 03.05.2022

Projekt wnętrza domu na odległość? Sprawdź, na czym to polega

W Creating Space często otrzymujemy zapytania od klientów zainteresowanych wykonaniem projektu wnętrza domu czy mieszkania, ale znajdującego się na drugim końcu Polski. Wątpliwość dotyczy tego, czy np. projektant wnętrz z Trójmiasta może opracować projekt nieruchomości w Krakowie bez jej obejrzenia i dokonania własnych pomiarów. Odpowiedź brzmi: tak. Taką usługę oferuje studio projektowe Creating Space, a o jej szczegółach przeczytasz w naszym poradniku.

Projekt na odległość a projekt na miejscu – jaka jest różnica?

Zacznijmy od wyjaśnienia, że podstawowym etapem realizacji usługi projektowania wnętrz jest zebranie informacji technicznych przez projektanta. W tym celu nasz specjalista przyjeżdża do klienta i przeprowadza inwentaryzację architektoniczną, czyli po prostu dokonuje pomiarów pomieszczeń przeznaczonych do zaprojektowania. Na tej podstawie m.in. zaproponuje odpowiedni rozkład, lokalizację elementów wyposażenia oraz obliczy ilość potrzebnych materiałów.

Więcej o tym, czym jest inwentaryzacja architektoniczna i dlaczego jest tak ważna, przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Inwentaryzację trzeba przeprowadzić osobiście. Jeśli projektant nie ma takiej możliwości, ponieważ zlecenie dotyczy nieruchomości znajdującej się kilkaset kilometrów dalej, to na wyraźne życzenie klienta możemy pominąć ten etap i bazować na rzutach oraz dokumentacji zdjęciowej. W takiej sytuacji nie odpowiadamy jednak za ewentualne błędy projektowe czy wykonawcze.

Jak zminimalizować ryzyko pomyłek?

Tutaj kluczową rolę do odegrania ma właściciel nieruchomości, czyli osoba zlecająca wykonanie projektu wnętrza domu. Jeśli chcesz zamówić projekt na odległość, bez osobistej wizyty projektanta, to musisz się nieco bardziej zaangażować.

Projektant może poprosić klienta o przeprowadzenie pomiarów we własnym zakresie, aby zweryfikować informacje podane w dokumentacji architektonicznej budynku. Warto się do tego przyłożyć i zachować precyzję – naprawdę liczą się nawet centymetry (które mogą zadecydować o tym, czy np. w łazience zmieści się kabina prysznicowa o wymiarach 90 x 90 cm, czy może jednak trzeba zastosować kabinę 80 x 80 cm).

Pomocne dla projektanta mogą być również szczegółowe zdjęcia wykonane przez inwestora, na których widać aktualne rozmieszczenie np. punktów elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych etc. Przeprowadzenie takiej sesji z pewnością ułatwi wykonanie rzetelnego projektu i zaproponowanie zalecanych zmian architektonicznych.

Jeśli więc chcesz zlecić nam opracowanie projektu wnętrza domu, mieszkania czy dowolnego pomieszczenia, ale mieszkasz w zupełnie innym rejonie Polski, to jak najbardziej możesz skorzystać z naszej oferty. Gwarantujemy Ci ścisłą współpracę na odległość, przy wykorzystaniu preferowanych przez Ciebie narzędzi komunikacji.

Już teraz sprawdź nasz cennik projektowania wnętrz, a następnie skontaktuj się z nami i złóż zapytanie – w odpowiedzi otrzymasz wstępną, darmową i niezobowiązującą wycenę projektu. 


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry