Data wpisu: 03.05.2022

W jaki sposób projekt wnętrza ułatwia pracę ekipie remontowej?

W kontekście projektowania wnętrz zwykle skupiamy się na korzyściach dla inwestora. Warto natomiast pamiętać, że profesjonalnie przygotowany projekt jest ogromnym ułatwieniem także dla ekipy remontowej. Symbioza pomiędzy dobrym projektem a umiejętnościami wykonawcy zawsze przynosi znakomite efekty końcowe i gwarantuje satysfakcję właściciela z nowego wnętrza. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Profesjonalny projekt wnętrza to instrukcja obsługi dla wykonawcy

W Creating Space oferujemy naszym klientom usługę opracowania projektu kompleksowego. W jego ramach przygotowujemy także projekty techniczne i branżowe, czyli precyzyjnie ustalamy rozmieszczenie punktów hydraulicznych, elektrycznych, kanalizacyjnych, oświetleniowych etc. Dzięki temu wykonawca może wejść do mieszkania czy domu praktycznie z marszu, mając do dyspozycji gotową instrukcję działania. Niczego nie musi się domyślać, non-stop konsultować się z inwestorem i tracić czas nie niekończące się telefony. To ogromne udogodnienie.

Najlepszy sposób na uniknięcie błędów wykonawczych

Szczegółowy projekt wnętrza praktycznie eliminuje ryzyko, że wykonawca popełni jakieś rażące błędy i zepsuje wizję projektanta. Wystarczy tylko, że będzie się trzymać przekazanych mu wytycznych. Jeśli zatrudnisz dobrą ekipę i dołożysz do tego projekt wnętrza od Creating Space, to możesz już spać spokojnie, nawet bez konieczności ciągłego nadzorowania wykonawcy.

Minimalizacja strat materiałowych

Ważną korzyścią z opracowania projektu wnętrza jest to, że od razu otrzymujemy listę materiałów do kupienia wraz z dokładnym wyliczeniem potrzebnej ilości. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania np. płytek czy paneli na zapas – nie zostaną Ci zawsze kłopotliwe końcówki, z którymi nie wiadomo, co zrobić.

Sam wykonawca na podstawie projektu również może z góry ocenić zapotrzebowanie na np. klej, zaprawę, beton, konkretne narzędzia, co bardzo ułatwia planowanie prac.

Rzetelna wycena

Nieocenioną wartością dla inwestora, ale też samego wykonawcy jest to, że szczegółowy projekt wnętrza pozwala rzetelnie wycenić usługę. Eliminuje to standardowy problem, jaki zwykle pojawia się na etapie rozliczenia prac, polegający na tym, że wykonawca może negatywnie zaskoczyć inwestora żądaniem wyższej zapłaty niż ta, na jaką obie strony (wstępnie) umówiły się na początku współpracy.

Krótszy termin realizacji

Mając konkretny projekt wnętrza profesjonalny wykonawca może bezbłędnie oszacować czas wykonania remontu. Pozwala mu to odpowiednio rozdzielić pracę, przydzielić do danego zlecenia konkretnych pracowników, a także uniknąć konfliktów z coraz bardziej zniecierpliwionym inwestorem.

Chcesz projekt wnętrza, który Cię zachwyci, a także ułatwi Twojemu wykonawcy terminowe i fachowe zrealizowanie prac? Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Creating Space – jednym z najlepiej ocenianych studiów projektowania wnętrz w Trójmieście i regionie.

Koniecznie zajrzyj też do naszego cennika projektowania wnętrz.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry