Data wpisu: 03.05.2022

Projektant wnętrz z marketu budowlanego? Lepiej postaw na niezależność

W ostatnich latach markety budowlane mocno zmieniły swój wizerunek. Chcą być postrzegane, jako salony inspiracji wnętrzarskich. W tym celu zainwestowały we własne usługi projektowe. Przychodząc na zakupy do marketu można od razu skorzystać z pomocy projektanta i nawet powierzyć mu opracowanie indywidualnego projektu wnętrza łazienki, kuchni, salonu etc. Brzmi kusząco, ale czy to na pewno dobry pomysł? Może jednak lepiej jest postawić na niezależnego projektanta? Odpowiedzi szukamy w naszym poradniku.

Co jest „nie tak” z projektantami wnętrz z marketów budowlanych?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie ma nic za darmo. Projektanci wnętrz zatrudniani przez markety budowlane muszą na siebie zarobić. Mechanizm jest bardzo prosty: projektant owszem, stworzy koncepcję dla klienta, natomiast zaproponuje w niej wyłącznie takie materiały i elementy wyposażenia, jakie można kupić w danym markecie.

Często jest wręcz tak, że klient otrzymuje propozycję „bezpłatnego” wykonania projektu wnętrza, ale jednocześnie zobowiązuje się do zakupu poleconych mu materiałów.

Nie byłoby w tym może nic złego, gdyby nie pewien „mały” problem. Chodzi o dyskusyjną jakość materiałów oferowanych w marketach budowlanych. Nie dość więc, że inwestor ma ograniczony wybór, to jeszcze musi kupić rzeczy, które po kilku latach wyglądają już bardzo słabo, wymagają wymiany czy przez cały okres eksploatacji sprawiają różnego rodzaju problemy.

Niezależny projektant wnętrz zaoferuje Ci więcej

Niezależny projektant wnętrz nie tylko ma znacznie większą swobodę w zakresie zaproponowania klientowi konkretnych materiałów budowlanych, wykończeniowych i elementów wyposażenia. O wiele ważniejszą zaletą współpracy z nim jest to, że projektant może się w 100% skupić na zleceniu swojego klienta i maksymalnie w nie zaangażować.

To przekłada się na indywidualne podejście, większą dokładność i szczegółowość projektu. Niezależny projektant m.in. przeprowadzi inwentaryzację architektoniczną, pozna swojego klienta, uwzględni jego budżet oraz będzie służyć doradztwem merytorycznym na każdym etapie realizacji projektu przez wynajętą ekipę.

Te argumenty powinny Cię ostatecznie przekonać do tego, że choć opcja skorzystania z bezpłatnej usługi projektowej w markecie jest kusząca, to jednak rozsądniej będzie zaufać niezależnemu, rekomendowanemu projektantowi wnętrz.

Wybierz projektanta, z którym dobrze Ci się współpracuje

Niezaprzeczalną zaletą zatrudnienia niezależnego projektanta wnętrz jest właśnie to, że gwarantujemy sobie tutaj ścisłą współpracę na każdym etapie realizacji projektu. Co więcej, taki projektant może również pełnić nadzór autorski nad przebiegiem prac, tym samym pilnując, aby efekt końcowy był zgodny z jego wizją oraz oczekiwaniami inwestora.

Szukasz niezależnego projektanta wnętrz w Trójmieście, w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie? Już teraz zapoznaj się z ofertą Creating Space i skontaktuj się z nami w wygodnej dla Ciebie formie – otrzymasz od nas darmową, niezobowiązującą wycenę.

Sprawdź również nasz aktualny cennik projektowania wnętrz.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry