Data wpisu: 22.08.2022

Projekt wnętrza pokoju dla dziecka, Sopot

Jak urządzić pokój dla dorastającej dziewczynki, zwłaszcza mając do dyspozycji mocno ograniczony budżet? Nic trudnego: wystarczy zgłosić się po pomoc do projektanta wnętrz. Tak też zrobili Klienci Creating Space, którym bardzo zależało na sprawieniu córce radości i zafundowaniu jej funkcjonalnego, pięknego pokoju do odpoczynku, zabawy, nauki i przyjmowania koleżanek.

Wiedząc, że Klienci mają niewielki budżet, podeszliśmy do tego zlecenia w sposób pragmatyczny. Kluczowe było zaprojektowanie pokoju, w którym 10-letnia dziewczynka będzie się czuć jak w swoim małym królestwie, a jednocześnie będzie mieć do dyspozycji wszystko, czego potrzebuje uczennica.

Z pokojami dziewczynek zawsze jest ten problem, że na ograniczonej przestrzeni trzeba znaleźć sporo miejsca do przechowywania ubrań i dziewczęcych skarbów oraz zabawek. Łatwo można przedobrzyć i doprowadzić do sytuacji, w której pokój będzie sprawiać wrażenie zagraconego, przytłaczającego. Dlatego postawiliśmy na funkcjonalny minimalizm, nie zapominając oczywiście o preferencjach estetycznych lokatorki pokoju.

Tak, wiemy: róż. Córka naszych Klientów jest jednak zachwycona, a o to tutaj przede wszystkim chodzi. Pokój jest bardzo spójny pod względem wystroju. Zwracamy uwagę na efektowne oświetlenie główne, wygodne biurko do odrabiania lekcji oraz łóżko z wysuwaną szufladą, która stanowi dodatkową przestrzeń na pościel – dzięki temu w mgnieniu oka można zamienić łóżko w komfortowe miejsce do zabawy, oglądania bajek, rozmów z koleżankami etc.

Dla naszych Klientów ważne było również zachowanie jak największej ilości niezabudowanej podłogi, co także udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu szafek sięgających pod sam sufit. W efekcie pokój jest bardzo łatwy w sprzątaniu i sprawia wrażenie sporego pomieszczenia, pomimo tylko 13 metrów kwadratowych powierzchni.

Chcesz sprawić tak efektowny pokój swojemu dziecku? Projektanci Creating Space są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, opisz nam wstępnie, na czym Ci zależy, a w odpowiedzi otrzymasz niezobowiązującą ofertę.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry