Data wpisu: 22.08.2022

Projekt wnętrza małej kuchni w mieszkaniu w Gdańsku

Mała kuchnia to paradoksalnie duże wyzwanie dla projektanta wnętrz. Podstawowy problem stanowi pogodzenie estetyki z funkcjonalnością, dzięki czemu z niewielkiej kuchni da się swobodnie korzystać i komfortowo przyrządzać w niej posiłki dla całej rodziny. Creating Space oferuje projekty małych kuchni na potrzeby właścicieli apartamentów i mieszkań, w tym kawalerek.

Priorytetem dla projektanta odpowiedzialnego za przygotowanie projektu małej kuchni musi być spełnienie oczekiwań Klienta. Dlatego na początku prosimy o dokładne przedstawienie swoich potrzeb, które mogą się znacząco różnić w zależności od tego, czy z kuchni ma korzystać singiel, para, rodzina z dziećmi czy osoba starsza.

Zlecenie wykonania projektu małej kuchni to zawsze dobra decyzja. Doświadczony projektant jest w stanie wykorzystać dostępną przestrzeń do maksimum, znajdując miejsce na niezbędne szafki kuchenne, sprzęty AGD, blat roboczy, a nawet gustowne i praktyczne dodatki, jak półka na wino, lustro, półki na przyprawy, wysuwana deska, stanowisko do przyrządzania kawy etc.

Małe kuchnie wymagają dobrego zaplanowania przestrzeni, dzięki czemu są funkcjonalne, wygodne oraz idealnie dopasowane do wystroju wnętrza – to ważne w sytuacji, gdy inwestor decyduje się na kuchnię otwartą na pokój dzienny lub aneks kuchenny.

Zespół Creating Space ma duże doświadczenie w projektowaniu kuchni w niewielkich mieszkaniach, kawalerkach czy apartamentach na wynajem. Jedną z naszych realizacji możesz obejrzeć na poniższych wizualizacjach. To projekt małej kuchni w mieszkaniu w Gdańsku, gdzie do dyspozycji mieliśmy zaledwie 15 metrów kwadratowych. Klient zamówił projekt na potrzeby mieszkania w stanie deweloperskim, określając średni budżet.

Postawiliśmy na klasyczną zabudowę kuchenną, ale w nowoczesnej, minimalistycznej formie. Fronty meblowe fornirowane szczotkowanym aluminium doskonale współgrają z płytkami podłogowymi o wzorze Terazzo, które zastosowaliśmy na podłodze w całym pomieszczeniu (pokój dzienny z aneksem kuchennym i stołem jadalnianym).

Zadbaliśmy również o efektowne, a przede wszystkim efektywne oświetlenie LED, które ułatwia bezpieczne i komfortowe przyrządzanie posiłków. Wiedząc, że w mieszkaniu zamieszka rodzina 2+2, dużo uwagi poświęciliśmy kwestii stworzenia przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych (zabudowa z szafkami pod sufit).

Potrzebujesz projektu małej kuchni? Zespół Creating Space jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami i otrzymaj niezobowiązującą, wstępną wycenę.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry