Data wpisu: 22.08.2022

Projekt wnętrza kuchni i salonu - na kaszubskiej wsi

Dom na wsi = rustykalne wnętrze? Niekoniecznie, czego najlepiej dowodzi jeden z naszych najnowszych projektów.

Zespół Creating Space otrzymał bardzo interesujące zlecenie zaprojektowania kuchni w domu na kaszubskiej wsi. Właściciele zdecydowali się na zaawansowany remont, chcąc wprowadzić do wnętrza powiew nowoczesności, ale jednocześnie zachować unikalne, historyczne akcenty i podkreślić nietuzinkowy charakter budynku. Duże wyzwanie, które pozwoliło nam uwolnić wszystkie pokłady kreatywności. Efekt końcowy jest znakomity.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie kuchni. Mając do dyspozycji aż 50 metrów kwadratowych mogliśmy trochę „poszaleć”, jednak Klienci zwrócili nam uwagę na ograniczony budżet remontowy. Konieczne było więc stworzenie takiego projektu, który z jednej strony będzie bardzo efektowny i funkcjonalny, a z drugiej niedrogi w realizacji. Wybraliśmy więc solidne, trwałe materiały, które są w zasięgu finansowym naszych Klientów.

Bardzo zależało nam na tym, aby pomimo nowoczesnego charakteru wnętrza przemycić do niego historyczne akcenty już znajdujące się w kaszubskim domu. Postanowiliśmy wykorzystać ściany murowane z tradycyjnej czerwonej cegły, które w nowej kuchni naszych Klientów pełnią funkcję dekoracyjną (zaproponowaliśmy pomalowanie ich na biało, dzięki czemu wnętrze nabrało eleganckiego, minimalistycznego charakteru, a cegła pięknie kontrastuje z czarnymi frontami meblowymi).

Duża przestrzeń budzi pokusę jej maksymalnego zagospodarowania. W tym przypadku postawiliśmy jednak na maksymalny pragmatyzm, spełniając oczekiwania i potrzeby Klientów w zakresie ilości miejsca do przechowywania produktów spożywczych i sprzętów kuchennych. Dzięki ograniczeniu wielkości zabudowy udało się wydzielić bardzo wygodne miejsce do spożywania posiłków dla całej rodziny, co świetnie sprawdza się w dni robocze. Całości dopełnia bezpośrednie wyjście do pięknego ogrodu.

Chcesz mieć równie efektowną i funkcjonalną kuchnię? Zleć jej zaprojektowanie zespołowi Creating Space! Już teraz skontaktuj się z nami, a w odpowiedzi otrzymasz wstępną, niezobowiązującą ofertę.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry