Data wpisu: 03.05.2022

Projekt wnętrza lokalu usługowego – o czym nie można zapomnieć?

Lokale usługowe, na przykład gabinety kosmetyczne czy salony fryzjerskie, muszą szczególnie dbać o atrakcyjny wystrój i funkcjonalny układ wnętrza. Ma to przecież bezpośredni wpływ na ich popularność wśród klientów. Zaniedbania w tym zakresie prędzej czy później odbiją się na przychodach działalności. Jeśli chcesz zlecić projekt wnętrza lokalu usługowego, to na dobry początek dowiedz się, co taki projekt musi uwzględniać.

Obowiązujące przepisy

Wielu inwestorów, a co gorsza także projektantów (!) o tym zapomina. Tymczasem projekt wnętrza lokalu usługowego bezwzględnie musi być zgodny z przepisami – przeciwpożarowymi, sanitarnymi oraz BHP. Jest to szczególnie istotne w przypadku planowania całkowitej metamorfozy wnętrza, wraz ze zmianami architektonicznymi.

W Creating Design współpracujemy z doświadczonym architektem, który czuwa nad poprawnością wykonania projektu wnętrza lokalu usługowego od strony obowiązujących przepisów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem odbiorów i dopuszczeniem lokalu do użytkowania.

Komfort klientów

Najważniejszym celem przeprowadzenia remontu wnętrza lokalu usługowego jest to, aby dostosować je do oczekiwań i potrzeb klientów. To spore wyzwanie dla projektanta, który musi wziąć pod uwagę specyfikę danej branży – nie zawsze przecież sobie znanej.

W projekcie uwzględniamy więc wszelkie strefy, które mają wpływ na komfort klientów, a więc m.in. poczekalnię, recepcję, szatnię oraz oczywiście stanowiska, na których klienci są obsługiwani.

Wygoda pracowników

O tym także nie można zapomnieć, ponieważ po metamorfozie wnętrza lokal usługowy powinien być jeszcze przyjaźniejszym środowiskiem pracy. Zadaniem projektanta wnętrz jest zaproponowanie takich rozwiązań, które będą mieć realne przełożenie na wygodę pracowników oraz ich bezpieczeństwo, m.in. poprzez przewidzenie zaplecza socjalnego, wygodnych stanowisk, odpowiedniego oświetlenia i ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza.

Dopasowanie designu wnętrza do charakteru prowadzonej działalności

Zdecydowana większość przedsiębiorców zlecających wykonanie projektu wnętrza lokalu usługowego robi to, aby zyskać bardzo efektowną, świetnie zaaranżowaną przestrzeń. Taką, która wywoła pozytywne emocje u klientów, pozwoli zapamiętać dane miejsce i poczuć potrzebę jego ponownego odwiedzenia.

Projektant musi się tutaj kierować charakterem działalności oraz wizerunkiem marki biznesu klienta, ściśle dopasowując do tego zaproponowane rozwiązania aranżacyjne, konstrukcyjne i dekoracyjne.

Profesjonalny projekt wnętrza lokalu usługowego wykona dla Ciebie studio Creating Design. Jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych projektantów wnętrz w Trójmieście i regionie. Realizujemy projekty dla klientów z całej Polski.

Już teraz skontaktuj się z nami w wygodnej dla Ciebie formie – otrzymasz od nas bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Sprawdź również nasz aktualny cennik projektowania wnętrz lokali usługowych.


Autor wpisu:
Creating Space

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Właśnie go znalazłeś! Skontaktuj się z nami i pozwól nam zaprojektować wnętrze, które Cię zachwyci!

Kontakt z namiOferta

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry